MİMARLIK ATÖLYESİ

Da Vinci Çocuk Kampüsü, insan ve çevre sağlığına dayalı olarak hem günümüze hem bulunduğu çevreye ait yapı kültürünü geliştirmek, gelecek nesillerde güçlü bir şehir bilinci oluşturmak ve bu alana ilgi duyacak çocukların yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak amacıyla mimarlık atölyeleri düzenlemektedir.

Atölye kapsamında öğretilen mimarlık tasarım teknikleri ve çok daha fazlası; içinde öğrenme arzusu olan, üretmeyi seven ve eğlenceli bir ortamda vakit geçirmek isteyen tüm çocuk ve velilerimize açıktır.

TASARIM ATÖLYESİ

Da Vinci Çocuk Kampüsünde; insana ve doğaya saygılı, özgünlük, yalınlık ve sürdürülebilirlik ilkelerine dayalı, günümüzün modern trendlerine uygun tasarım atölyeleri düzenlemekteyiz.

Hem bugüne hem de geleceğe farklı bakan, yaşadığı dünyaya yepyeni tasarımlar ve fikirler katmak isteyen herkesi Tasarım Atölyelerimize bekleriz.

SANAT ATÖLYESİ

Da Vinci Çocuk Kampüsü olarak çocukların eşsiz dünyasının sanat ile desteklenmesinin onların bilişsel, zihinsel, duygusal ve sanatsal gelişimlerine katkı sağlayacağına inanıyor ve sanata dair tüm yaklaşımların bir arada olduğu benzersiz bir Sanat Atölyesi düzenliyoruz.
Atölye çalışmaları sayesinde doğaçlama ve hayal gücüyle sanatın farklı disiplinlerini bir araya getirip çocuklarımızın yaratıcı yönünü ortaya çıkarmasına katkı sağlıyoruz.

Çocukların hikayeler anlatarak, oynayarak, seslendirerek, modern sanat disiplinleriyle içlerinden geldiği gibi üreterek ve hepsinden önemlisi; yeniliğe ve değişime açık bir dünya olduğunu bilerek rahatça kendilerini keşfetmelerine olanak tanıyoruz.

MÜZEMİZ

Da Vinci Çocuk Kampüsü bünyesinde bulunan İnsan ve Kültür Çocuk Müzemiz; günümüzde halen kültürel yapılarını devam ettiren Kızılderili ve Eskimoların yanı sıra eski Türklerin de geçmişlerine seyahat edip onları yakından tanımamızı sağlıyor.

Bilimsel bilgiyle desteklenen giriş kısmından sonra sizleri görsel bir şölen bekliyor…

Okul öncesi çocuklarının görerek, hissederek ve adeta yaşayarak gezecekleri rüya gibi bir deneyim onları bekliyor. İlk ve ortaokul öğrencilerinin de Sosyal Bilgiler başta olmak üzere pek çok dersine yardımcı olacak ve çocuklarımızın genel kültürlerini artırıp kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak bu nadide müzede hayata dokunmak mümkün…

Geçmiş gelecektir.