0 Comment

Okul Sonrası Gelişim Merkezi

Da Vinci Çocuk Kampüsü olarak amacımız, okul günlerinin sona ermesinden sonra bile çocuklarımızı etkinliklere özenen, sosyal hayatta aktif, kendi yeteneklerini keşfetmeye devam eden ve her zaman belli bir motivasyona sahip hale getirmektir.

Müfredat programı dışında kalan bu etkinliklerin en önemliği özelliği; çocuklara amaçlarını, yaratıcılıklarını ve içinde yaşadıkları dünyayı keşfetmelerini sağlaması, kısacası onunla ilgili yeni bir şeyler yapma/oluşturma arzusunu kazandırmasıdır. Fortune 500 CEO’ları arasında yapılan bir araştırma sonucuna göre; en başarılı CEO’ların ortak noktalarından birinin, müfredat dışı program etkinliklerine katılımları olduğu ortaya çıkmıştır.

Geleceğin yöneticileri ve karar verici yetkilileri, çocukluktan itibaren aktivitelere katılan, sadece okulla yetinmeyen ve bu sayede geniş bir bakış açısına sahip olan çocuklar arasından çıkmaktadır. Da Vinci Çocuk Kampüsü, bilimsel bakışı merkezine alan ve yapılan araştırmalara göre eğitimlerine yön veren yenilikçi bir kurumdur. Bu görüş itibariyle, çocukların 360 derece eğitim almalarını ve gelecekte çok daha fazla sözü geçen, bilinen ve sevilen insanlar olmalarını sağlamayı amaçlıyoruz.

Toplumsal alışkanlıkları edinmiş, insanlarla iletişim kuvvetli, her türlü aktiviteye yatkın ve hemen hemen hepsi hakkında bilgisi olan, bu sayede insanlığa, dünyaya ve yaşadığı ortama göre kararlar alabilen çok yönlü çocuklara ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. Biz de bu çocukları yetiştirmek için çalışıyoruz. Çünkü dünyayı değiştirecek ve insanlığı daha güzel günlere taşıyacak olan çocukların hayalleridir sadece…

Bugün hayal edecekler, yarın hayallerini gerçeğe dökecekler.